Hejsan hoppsan fallerallera…

Nu blev det till slut jul och ledighet igen. Terminen har som vanligt gått i en rasande fart och mycket har hänt, men jag kommer inte att återberätta det här utan bara tacka för den här terminen. Stort tack alla elever och extra kul har det varit med alla nya elever som började denna termin. Jag vill också passa på att tacka Martina för den här terminen och önska henne lycka till med nya skoläventyr. I och med det passar jag också på att välkomna Esin och Marcus som kommer att börja hos oss i januari. Sen måste jag förstås tacka alla övriga lärare och personal som med ett stort engagemang jobbar på att skapa relationer med alla elever för att ge förutsättningar för det bästa lärande för varje individ. I januari kommer jag att uppdatera mer vad som händer i våra nya lokaler och sedan fortlöpande lägga ut lite bilder så vi alla kan följa med i uppbyggnaden av skolans nya lokaler i Älvsjö. Ha nu ett fantastiskt vilsamt lov och vi ses igen den 9e januari. God Jul och Gott Nytt År Kram /Cecilia   Bildresultat för tomte  

Lämna ett Svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *